باربری و اتوبار (سریع بار تهران) در ونک

شروع موضوع توسط saribar1 ‏6 مارس 2018 در انجمن انجمن گفتگوی اینترنتی

 1. saribar1

  saribar1 عضو جدید

  زمین های محدوده ونک در تهران در ابتدا متعلق به ناصر الدین شاه بود که بعدها شخصی به نام میرزا یوسف آشتیانی توانست این زمین ها را از ناصرالدین شاه خریداری کند .میرزا یوسف آشتیانی در این محدوده برای ارامنه یک قلعه ساخت . ارامنه هم کم کم شروع به آباد کردن این منطقه کردند ، ونک در زمان های قدیم از دو قسمت تشکیل شده بود : ارامنه نشین و قسمت ونک مستوفی .


  بعدها بخش ارامنه نشین ونک به ، آرارات تغییر نام پیدا کرد. محله ونک همواره شاهد دوستی و سازگاری بین ارامنه و مسلمان در کنار هم بوده است اما امروزه با بزرگ شدن شهر تهران و کوچ کردن ارامنه به دیگر نقاط ، شاهد تعداد بسیار کمی از ارامنه در این محله هستیم .

  • مرکزهای خرید
  یکی از معروف ترین مراکز خرید که در ونک قرار دارد ، مرکز خرید ونک ، آیینه ونک و مرکز خرید سئول است . البته مراکز خرید بسیار زیاد دیگری را می توان در این محله پیدا کرد که علاقه مندان زیادی هر روزه برای بازدید و انجام خرید به این مراکز مراجعه و اوقات خود را در آن سپری می کنند .
  • فضای سبز
  محله ونک از نظر پوشش گیاهی دارای شرایط بسیار خوبی است . پارک ملت ، پارک سئول و همچنین باغ مستوفی الممالک نیز همگی در این محله واقع شده اند . باغ مستوفی الممالک در خیابان سئول قرار دارد . این باغ وعمارت درون آن از دوره قاجار به یادگار مانده است و از سال ۱۳۸۱ بازدیدش برای عموم آزاد شد و جزو آثار ملی ایران به ثبت رسید . این باغ دارای زمینی به مساحت ۳ هزارهکتار است و دارای تعداد زیادی درخت میوه است که عمرشان به ۲۰۰ سال می رسد .
  • مراکز درمانی
  در محله ونک چندین مرکز درمانی وجود دارد و همچنین می توانیم در این مکان شاهد تعداد زیادی مطب باشیم که پزشکان با تخصص های مختلف این محله را برای انجام کار خود انتخاب کرده اند .
  ۱٫ بیمارستان بقیه الله در خیابان ملاصدرا قرار دارد .
  ۲٫ بیمارستان های محب و رجایی بالاتر از میدان ونک واقع شده اند .


  باربری سریع بار
   

به اشتراک بگذارید