راهنمای نرم افزار Simplify3D

شروع موضوع توسط hamkaraval@1 ‏10 آگوست 2017 در انجمن نرم افزارهای پرینتر سه بعدی

 1. hamkaraval@1

  hamkaraval@1 Administrator

  تنظیمات اولیه نرم افزار

  پیکربندی دستیار

  زمانیکه نرم افزار را باز میکنید وارد پنجره Configuration Assistant میشوید. از منوی آن گزینه others در بالای لیست را انتخاب کنید.

  انجمن پرینتر سه بعدی
  از فولدر نرم افزار، فایل loader 64 یا loader 32 را کپی کنید و در درایو C، Program files، Simplify بریزید و از این به بعد با کلیک بروی loader 64 یا loader 32 نرم افزار فراخوانی میشود تا شروع بکار کند.

  چیدمان رابط

  بعد از اتمام تنظیمات و نصب برنامه، صفحه اصلی نرم افزار Simplify3Dباز خواهد شد. عناصر اصلی این صفحه نرم افزار به شرح زیر مشخص شده است.

  انجمن پرینتر سه بعدی
  5 قدم برای اولین پرینت:

  1.آماده سازی
  اولین قدم برای پروسس پرینت سه بعدی در نرم افزارSimplify3Dوارد کردن مدلی که میخواهید بسازید است. ممکن شما بخواهید از مدل های متنوع آماده آنلاینی مانند سایت Thingiverse.com یا MyMiniFactory.com استفاده کنید، یا خودتان با نرم افزار CAD و Catia و

  Solid Work مدل بسازید. مدل ها را بصورت فایل stl یا obj ذخیره کنید.

  گزینه Import را بزنید و پوشه ای که فایل خود را ذخیره کردید باز کنید، همچنین میتوانید با کشیدن و انداختن فایل درمحیط نرم افزار (داخل صفحه ساخت) آنرا باز کنید. با زدن گزینه ی Center and Arrange مدل شما وسط صفحه ی ساخت قرار میگیرد. از جعبه ی ابزار که بصورت عمودی در راست صفحه قرار دارد برای نمایش و تغییر دادن مدل خود استفاده کنید.
  انجمن پرینتر سه بعدی


  2. تعریف ابعاد چاپ پرینتر سه بعدی در نرم افزار

  طبق شکل زیر در نرم افزار، گزینه tools -> option -> machine را انتخاب کنید. سپس مقادیر X, Y, Z Axis را با توجه به ابعاد چاپ پرینتر سه بعدی وارد نمایید.

  انجمن پرینتر سه بعدی


  3. پروسس
  حالا باید فرایند چگونگی ساخته شدن مدل خود را تعریف کنید. برای بیشتر مدل ها از یک فرایند استفاده میشود اما برای مدل های پیچیده از فرایندهای متعددی استفاده میشود. در اولین شیوه، فرایند بصورت پیش فرض بر اساس مدل پرینتری که در تنظیمات نرم افزار انتخاب کردید اعمال میشود. شما میتوانید تنظیماتی که میخواهید را اعمال کنید اما (فرایند پیش فرض) برای شروع شما مناسب خواهد بود.

  برای وارد کردن تنظیمات بصورت دستی برای این فرایند، دوبار بر روی گزینه ی Process کلیک کنید یا پنجره ی FFF Settings را باز کنید.

  انجمن پرینتر سه بعدی

  پنجره ی FFF Settings در برگیرنده تمام تنظیمات مشخص کننده فرایند ساخته شدن مدل شما است:


  انجمن پرینتر سه بعدی

  1- انتخاب مشخصات: مانند مشخصات پرینتر و تنظیمات مربوطه، که میتوانید هرکدام را برای اطمینان از کیفیت مطلوبتان انتخاب کنید.

  2- تنظیمات پیش فرض برای مواد و مصالح: تنظیم دما، شکل دادن سرد و گرم فلزات،برآمدگی،سرد کردن بر اساس مواد و مصالح مورد انتخاب شما.

  3- تنظیمات پیش فرض برای کیفیت پرینت: تنظیم ارتفاع لایه ها و میزان چگالی بر اساس انتظار شما.

  4- شامل raft: تولید raft بصورت یک ساختار زیر مدل شما که برای افزایش استحکام مدل استفاده میشود و در مدل های بزرگ، کج شدن و تاب خوردن را کاهش میدهد. Raftهمچنین برای جبران مشکلات کم بودن سطح استفاده میشود اگر مشکلی با چسبندگی لایه ی اولیه دارید.

  In fill -5: استحکام داخلی مدل خود را تنظیم کنید. 0% کاملا توخالی و 100% کاملا بصورت جامد است.مقداری حدود 20 تا 25% بصورت معمول مورد استفاده قرار میگیرد.

  6- تنظیمات پیش فرض برای 3 یا 2 یا 1 Extruder: این پنجره درصورتی که فرایند چند مرحله ای را انتخاب کرده باشید، ظاهر میشود. اکسترودری را انتخاب کنید که قصد دارید استفاده کنید و آنها بصورت اتوماتیک شروع به کار خواهند کرد.

  7- ساپورت: ابزار Support Generation Tool را روشن کنید. ساپورت از تولید وقتی استفاده میشود که مدل برآمدگی های شیب داری در مناطق ساپورت نشده دارد. به طور معمول در برآمدگی های بیشتر از 45º برای ساپورت از مواد زیرین از این گزینه استفاده میکنند. نرم افزارSimplify3D همچنین به شما اجازه میدهد که محل ساپورت ساختارهای خود را به راحتی با زدن delete و add بصورت دستی تغیر دهید! از سازه ها، دور میاندازد به راحتی و تمیزی، خراب شدن را به کمترین حد میرساند و از کیفیت مدل های با کیفیت اطمینان حاصل میکند. کلید ok را بعد از اتمام وارد کردن تنظیمات در پنجره FFF Settings بزنید. هر زمانی میتوانید تنظیمات را با دوبار کلیک کردن روی لیستProcess و یا کلیک کردن روی Edit Process Settings ، تغییر دهید. رویShow Advance کلیک کنید تا گزینه های بیشتری را بتوانید ببینید.

  8- Show Advanced: با زدن این گزینه به منوی زیر که بطور کامل در عکس های صفحه بعد توضیح داده شده، وارد میشوید.

  انجمن پرینتر سه بعدی

  انجمن پرینتر سه بعدی

  انجمن پرینتر سه بعدی
  انجمن پرینتر سه بعدی

  انجمن پرینتر سه بعدی

  4. نمایش

  بعد از به اتمام رساندن تنظیمات فرایند پرینت ، این دو عملکرد برای اغاز مهم است: Simplify3Dمدل شما را برش میدهد و مدل نمایش را انتقال میدهد.

  برش دادن(slicing)شیوه ای است برای شرح فرایند تبدیل یک مدل دیجیتال به یک مدل پرینت شده ی خط به خط که G-Code نام دارد. lightening-fast slicer در این نرم افزار کدهای G-Code را بر اساس متغیرهایی که در پنجره تنظیمات FFF وارد کردید، سریع آماده میکند.

  حالت نمایش Preview Mode به شما اجاز همیدهد که بتوانید جنبه ها و نماهای مختلف مدل را قبل از پرینت نهایی، بررسی کنید. این نرم افزار کدهای G-Code را میخواند و بصورت خطی یا لایه به لایه نشان میدهد که مدل شما چگونه ساخته خواهد شود.

  انجمن پرینتر سه بعدی
  گزینه هایPreview پیش نمایشی فراهم میکنند برای بررسی دقیق جنبه ها و نماهای مختلف مدل قبل از ساخت:

  1- گزینه PLAY و pause: نمایش مدل با خط یا بصورت لایه ای


  2- شروع و پایان میله لغزان: به شما اجازه میدهد در تصویر صفحه بصورت تکان بخورید. (نکته: برای مشاهده کل توالی ساخت، نوار لغزنده را در شروع سمت چپ قرار دهید و بکشید به سمت اخر راست نوار بکشید.)

  یکی از تنظیمات کارآمد، نمایش با لایه و مکان و علامت در هر لایه است. این انتخاب ها به شما اجازه نشان دادن یک لایه را در هر زمانی خواهد داد.

  Exit Preview Mode -3:اگر برای مدل خود یا فرایند پرینت ، تنظیمات بیشتری میخواهید، روی Exit Preview Mode کلیک کنید، این بهترین زمان برای اطمینان حاصل کردن از درست ساخته شدن مدل است.

  4- Preview Window: شامل براورد پروژه پرینت شما است.

  Build Statistics -5: گزینه (ساخت آمار) در گوشه ی سمت چپ بالای این پنجره است.

  6- ساخت زمان: چقدر پرینت شما طول میکشد.

  7- طول فیلامنت: چه مقدار فیلامنت برای پرینت مدل نیاز است.

  8- وزن: مدل ساخته شده چقدر وزن خواهد داشت.

  9- هزینه مواد: هزینه تقریبی ساخت این مدل چقدر خواهد بود.
  انجمن پرینتر سه بعدی
  5. پرینت

  وقتی از مدل نمایش داده شده رضایت داشتید، دو روش برای شروع پرینت شما وجود دارد:


  شروع پرینت با USB: اگر از USB استفاده میکنید، با انتخاب گزینه REAL-TIME میتوانید روند ساخت را در همان زمان بروی مانیتور پیگیری کنید. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با استفاده از USB، به منوی Control Panel بروید، گزینه Toolsو Machine Control Panel را بزنید تا طیف گسترده ای از اطلاعات را از طریق USB انتقال دهید.

  ذخیره در دیسک: ذخیره کردن فایل های gcode در کارت حافظه

  فایل پرینت شما در محلی که کاربر تعریف کرده ذخیره خواهد شد، مانند فولدری در کامپیوتر شما یا در کارت حافظه، نرم افزار فایل های gcode را ذخیره میکند سپس بصورت اتومات یک نسخه X3G, .MakerBotیاprint-type برای مواقع نیاز میسازد .

  انجمن پرینتر سه بعدی
  ساپورت گذاری دستی: برای ساپورت گذاری دستی بروی گزینه زیر در نرم افزار کلیک کنید.


  انجمن پرینتر سه بعدی
  نکته 1: برای هر اطلاعات اضافی دیگری درباره تنظیمات ویژه، برای نمایش توصیف راهنمای عملکرد ابزار، ماوس خود را بر روی تنظیمات ببرید.

  نکته 2: چنانچه سیستم 64 بیت دارید؛ پیشنهاد میشود از لینک زیر، نسخه 4 سیمپلیفای را دانلود کنید که عملکرد بهتری دارد. (چون لینکهای پیوست فروم مربوط به نسخه 3 میباشد).

  لینک دانلود سیمپلیفای شماره 4: http://bit.ly/2LEb5DQ
  لینک دانلود راهنمای فعالسازی سیمپلیفای 4: http://bit.ly/2Uiw8QH

   
  آخرین ویرایش: ‏22 می 2019
 2. hamkaraval@1

  hamkaraval@1 Administrator

  نسخه شماره 3 سیمپلیفای (قدیمی)
  با توجه به نوع سخت افزار کامپیوتر خود (32 بیت یا 64 بیت) ورژن مناسب نرم افزار simplify3D را انتخاب و از لینکهای ضمیمه دانلود کنید​
  فایل پی دی اف راهنمای آموزشی نرم افزار سیمپلیفای نیز پیوست است.
   

  پیوست ها:

  آخرین ویرایش: ‏22 می 2019
 3. rouhit_110

  rouhit_110 عضو جدید

  سلام . ممنون از آموزش خوب تون . امکانش هست فعال کردن اکسترودر دوم رو هم آموزش بدین؟ آیا ورژن کرک شده این نرم افزار که اون قابلیت فعال شده باشه هست یا باید لایسنس حتما خریداری بشه؟
   
 4. hamkaraval@1

  hamkaraval@1 Administrator

  آخرین ویرایش: ‏26 می 2019
 5. hamkaraval@1

  hamkaraval@1 Administrator

  پرینت سه بعدی با اکسترودرهای چندگانه

  پیشنهاد میشود برای پرینت دو نازله از اسلایسر repetier host استفاده کنید.
  آموزش نرم افزار Repetier Server بخش اول، نصب روی سیستم عامل:
   
  آخرین ویرایش: ‏22 می 2019

به اشتراک بگذارید